ZAJÍMAVOSTI A SPORT » Úvodník

 

Znova a od nuly.

 

Vážení přátelé zbraní a střelby sportovní a lovecké,

od 12. března 2012 došlo k výrazné změně podoby webu na adrese www.ballistica.cz Hlavním důvodem bylo již nevyhovující prostředí pro tvorbu tohoto webu, které bylo od roku 2001 prostředí MS EXCEL. Mělo to své výhody, ale e-shop se v něm opravdu nedá udělat. Dalším důvodem byla změna nabízeného obsahu, kdy na začátku sloužil web pouze k prezentaci balistiky a balistického programu Ballistica. Postupně se k tomu přidaly propozice a výsledky sportovních soutěží a v poslední době i zbraně a střelivo a odborné články. Shodou okolností bylo v době změny grafické podoby webu zaregistrováno 250.000 otevření webu od roku 2001. Je to příznivá známka toho, že o takovéto informace je mezi odbornou veřejností zájem.

Nová podoba ve formě e-shopu není prioritně určena pro poskytování informací, ale k prodeji. Proto budou postupně přesunuty informace jinam, aby byla zachována kontinuita včetně již publikovaných článků a sportovního střeleckého dění v minulých letech.

Vše by mělo nakonec fungovat jako v minulosti, ale vzhledem k tomu, že tato oblast není prioritou obživy autora a poskytovatele, tak to bude jenom postupně.

Budu rád, když zachováte pozornost informacím i zboží na tomto webu. Jak moc budete chtít sledovat novinky a články a utrácet peníze za zbraně a střelivo bude signálem pro případný další rozvoj webu. Proto bylo počítadlo přístupu nastaveno symbolicky na nulu,  jak zní i nadpis tohoto malého úvodníku.

 

Malá poznámka a doporučení.

Skupina obyvatel vlastnící platný zbrojní průkaz je v naší republice jedinečná tím, jak je prověřená, spolehlivá a sledovaná. Nenajdete přísněji prověřované občany. Provozovatelé obchodů se zbraněmi jakožto držitelé zbrojních licencí jsou navíc prověřováni a lustrování stejně přísně jako předseda vlády a president. Pouhé prokázání se zbrojním průkazem vedle OP by mohlo být považováno jako jedno z nejspolehlivějších důkazů o minulém a s největší pravděpodobností i budoucím spolehlivém chování takového občana. Jistota neproblémovosti i do budoucna je tak u držitelů ZP daleko vyšší než u ostatní populace.

Opak je však pravdou a leckdy je na tuto skupinu spolehlivých a bezúhonných občanů hleděno jako na možné nepřátele a osoby, které jsou pro společnost nebezpečím a je potřeba je neustále omezovat a znepříjemňovat jim život. Protože médiím a populistům z řad politiků toto nevysvětlíte a ani není v jejich zájmu tuto skutečnost pochopit, protože by přišli o jedno zajímavé téma v honbě za pozorností a tržbami, tak si musíme pomoci sami.

Jednou z možností je podpora občanského sdružení GUNLEX www.gunlex.cz , které má za cíl ochranu práv držitelů zbraní, aby o ně nepřišli.

Tato malá podpora občanského sdružení stojí 300 Kč ročně a můžete ji brát jako součást svoji bezpečnosti stejně jako máte trezor na zbraně proti zlodějům. Poplatek můžete považovat i jako pojistné vašich investic do zbraní.

Proto vznikla iniciativa úhrady počátečního poplatku 100 Kč licencovaným prodejcem při jednorázovém objednání zboží na tomto e-shopu nad 5.000 Kč vč. DPH.

 

Vězte,

že Vám trezory na zbraně budou na dvě věci, pakliže vám je ukradnou zákony.

 

ZF