Úvod » Balistika, knihy, software ... » Software BALLISTICA X PRO 2018


        

Software BALLISTICA X PRO 2018

img

 

Výrobce: BALLISTICA
Parametr 1: BALLISTICA
naše cena bez DPH: 826,45 Kč (30,58 EUR)
naše cena s DPH (21 %):
1 000,00 Kč (37,00 EUR)

Balistický program Ballistica X PRO 2018

 

 

Program Ballistica® X v nové verzi 2017 umožňuje provádět většinu balistických výpočtů střel ručních palných zbraní v libovolných dálkách pro libovolný náboj včetně grafického znázornění pro praktické použití bez nutnosti hlubší znalosti matematických postupů. Je určen všem zájemcům o zbraně a střelivo, střelcům, členům bezpečnostních složek, myslivcům, ale i odborným firmám a prodejcům zbraní, střeliva a optiky.

Primárně je určen střelcům z pušek a je tak optimalizován. Při střelbě z krátkých zbraní není třeba ve většině případů balistické tabulky.

Oproti starším verzím bylo zcela přepracováno výpočtové jádro programu, které je nyní založeno na numerické integraci diferenciálních pohybových rovnic hmotného bodu.

Zcela unikátní je spojení systému numerických výpočtů pomocí Vo a balistického koeficientu a zároveň pomocí Vo a V100. Tento výpočtový systém tak nabízí možnosti, které klasické balistické programy nezvládají.

Další výraznou výhodou je možnost, aby uživatel mohl prozkoumat použité algoritmy, vzorce, ale i různé objekty a postupy v MS Excel. Pakliže je nějaká část chráněna, tak ji lze odemknout bez hesla. To může být velice motivační, protože se uživatel zároveň zdokonalí v ovládání MS Excel. Tuto možnost může využít uživatel až tak daleko, že může prakticky vše upravit, změnit a přizpůsobit pro své potřeby nebo jen tak a tyto znalosti použít například ve svém zaměstnání. Je to silný motivační prvek pro zvládnutí programu. Tím není uživatel stavěn pouze do role nevědomého uživatele, ale stává se partnerem autorů.

Pro ochranu před neautorizovaným kopírováním je použit program XLS Padlock, který dokáže soubory MS Excel zabalit do sw obalu a zajistit tak pouze licenční spouštění. Konečného uživatele tato ochrana obtěžuje minimálně. Využití XLS Padlock může být pro uživatele i inspirační pro jejich vlastní aplikace, které je potřeba ochránit před nelegálním kopírováním.

V programu lze počítat :

průběh rychlosti, energie, dráhy, převýšení, dobu letu střely, odchylky větrem, nastavení zaměřovacího dalekohledu   ( počet kliků ) pro libovolný náboj pro lovecké nebo odstřelovačské pušky až do vzdálenosti 3.000 m, křížové tabulky střelby, převod jednotek  z US na SI a opačně, polohový úhel nebo potřebné stoupání drážky hlavně v závislosti na  použité střele. Nově zavádí kvantifikování vodorovných a svislých odchylek vlivem Coriolisový síly a derivace. Důležité jsou také zpřesněné přepočty na délku hlavně a teplotu střelného prachu.

Jedná se tedy o komplexní systém umožňující střelci vědomě a s vysokou pravděpodobností zasahovat vzdálené cíle. S těmito informacemi a znalostmi začíná tam, kde většina ostatních střelců končí.

Lze provádět analýzu parametrů stávajících nábojů a střel nebo navrhovat a měnit vlastní parametry…

Program obsahuje rozsáhlou aktuální databázi s celkovým počtem asi 3.500 nábojů puškových, pistolových a malorážkových nábojů včetně jednotlivých střel od většiny renomovaných výrobců. Některé položky databáze jsou verifikovány skutečným měřením a kontrolní střelbou. Samozřejmostí je možnost vlastního doplnění. Samozřejmostí je možnost jednoduše filtrovat a vybírat náboje a střely podle vlastních kritérií.

Tato databáze je dále unikátní v tom, že slouží zároveň jako základní srovnávací balistický program, který je založen na analytickém řešení pohybových rovnic s určitou mírou zjednodušení. V rozsahu přesnosti do rychlosti střely 400 m/s je však databáze dostatečně přesným vodítkem pro výběr a srovnání nábojů. Po takovémto prvotním výběru jsou balistické prvky vypočítány s vysokou přesnosti v hlavní části programu na základě zadání pořadového čísla náboje / střely.

Součástí je databáze dálkových střelnic v ČR s parametry ovlivňujícími balistiku ( nadmořská výška, GPS, sklon a azimut střelby ) a také databáze zbraní uživatele, kde je možné zadat všechny parametry, které se nemusí neustále přepisovat.

Velice jednoduchá obsluha vychází z obsluhy MS Excel. Součástí programu je manuál.

V současné době je program využíván jak našimi předními sportovními střelci při soutěžích v odstřelovačské pušce na velké dálky, tak celou řadou myslivců a lovců, ale také například firmami Meopta Přerov, Explosia Pardubice, Policií ČR, Armádou ČR. Slouží i jako výcviková pomůcka na Policejní škole Holešov.

Minimální požadavky na systém

Software MS Excel 2013 nebo vyšší.

Pakliže máte nižší verzi, tak program nebude fungovat.

Důvodem je požití nových uživatelských funkcí a výrazných zlepšení ve verzi Excel 2013

 

Copyright © 1995-2017

Zdeněk Faikl, Tomáš Faikl

faikl@ballistica.cz

www. BALLISTICA.cz

Vhodné i jako dárek.

Obdarovaný je tak na týden vyřazen z provozu.